תחבורה - Transport

תחבורה בלוס אנג'לס – Transport in Los Angeles

בגדול התחבורה הציבורית בלוס אנג'לס לא הכי נוחה בעולם והמרחקים די גדולים במעבר ממקום למקום ולכן הליכה ברגל היא קצת פחות רלוונטית במרחקים האלו. למי שמעל גיל 25 ממליצה להשכיר רכב, זה הכי נוח והכי יעיל במקום כמו לוס אנג'לס, מי שמתחת לגיל 25, אובר / ליפט רלוונטים הרבה יותר מאחר והמחירים מטורפים להשכרת רכב מתחת לגיל 25.
בשונה ממקומות אחרים בארה"ב לוס אנג'לס מתאימה יותר לנסיעה ברכב. העיר משתרעת על שטח גדול לאורך ולרוחב ופחות מתאימה להליכות רגליות.
 • איך מגיעים משדה התעופה LAX למרכז העיר הוא הרביעי בגודלו בעולם ואחד המתקדמים ביותר בארצות הברית. הנסיעה אליו אורכת חצי שעה ברכב פרטי. מתוך שדה התעופה ניתן להגיע אל מרכז לוס אנג'לס באמצעות שאטל, מונית או אוטובוס. בתוך השדה עצמו אפשר לעלות על קווי C שמגיעים אל כל אחד מהמסופים ומהם אל מרכז התחבורה של הנמל. במרכז התחבורה מרוכזות חברות התחבורה הציבורית העיקריות והוא פועל 24 שעות ביממה. נסיעה במונית תהיה יקרה יותר, כאשר המחירים הנמוכים הם לסנטה מוניקה והגבוהים הם לדיסנילנד.
 • מתוך ואל לוס אנג'לס – לוס אנג'לס מקושרת אל ערים נוספות במערב ארצות הברית בעזרת רכבת ומערכת קווי אוטובוס. בתוך העיר פועלת רכבת קלה. למרות מספר הקווים האדיר והמסלולים המסועפים, היעדים המרכזיים מסומנים בצורה בולטת עבור התיירים וקל מאוד לזהות אותם. גם חברת הרכבת "אמטראק" מפעילה קווים אל ומלוס אנג'לס. תחנת הרכבת המרכזית נמצאת בדאונטאון ונקראת "יוניון סטיישן".
 • רכבת בלוס אנג'לס – חברת אמטראק (Amtrak) מפעילה מערכת רכבות אל לוס אנג'לס וממנה, מתחנת הרכבת "יוניון סטיישן" בדאונטאון. מכאן תוכלו, לצאת אל כל עיר גדולה בארצות הברית. החברה מפעילה מספר רכבות ביום אל סן דייגו וממנה, רכבת לאורך החוף המערבי לכיוון סן פרנסיסקו, סיאטל ולפנים הארץ, לכיוון החוף המזרחי. אתר אינטרנט: amtrak.com
 • אוטובוסים אל העיר וממנה – חברת האוטובוסים גרייהאונד (Greyhound) מפעילה רשת ענפה של קווים רבים אל לוס אנג'לס ומחוצה לה. מסוף האוטובוסים הראשי פתוח מסביב לשעון וממוקם באזור מפוקפק משהו, אך התחנה עצמה בטוחה למדי. אתר אינטרנט: greyhound.com
 • אוטובוסים בתוך העיר – אוטובוסים בלוס אנג'לס הם כלי התחבורה היעיל ביותר עבור החסכנים שבינינו. אך שימו לב, מי שמבקר בלוס אנג'לס ללא מפה של קווי האוטובוסים הרבים יכול להסתבך. התחתית והרגילה באזור, אליו וממנו. אתר אינטרנט: metro.net
 • חברת Big Blue Bus מפעילה קווים בעיקר באזור מערב לוס אנג'לס, וניס, ווסטווד, סנטה מוניקה, הדאון טאון ואל נמל התעופה. אתר אינטרנט: bigbluebus.com
 • אם ברצונכם לטייל באזור הדאון טאון של לוס אנג'לס ובזול, כדאי מאוד להשתמש בשרותיה של חברת Dash, המפעילה רשת של מיניבוסים הנעים בארבעה נתיבים קבועים באזור מרכז העיר. אתר אינטרנט: ladottransit.com
 • רכבת תחתיתהמטרו של לוס אנג'לס מופעל על ידי רשת התחבורה העירונית רשת מסילות הרכבת התחתית מורכבת ממספר קווים: הקו הירוק, הקו האדום, הקו הכחול, הקו הזהוב, הקו הסגול וקו תכלת.
 • אפליקציית אובר/ליפט – תחליף זול ונוח למוניות בעיר, אפליקצייה שימושית לכל מקום שבו תהיו, מחירים נוחים לכל יעד שאליו תרצו להגיע.
 • מוניות כמו בכל עיר בעולם, תוכלו למצוא שפע של מוניות ביציאה משדות התעופה, תחנות הרכבת, האוטובוסים והמלונות הגדולים. פרט לאלו, תוכלו להזמין מונית רק על ידי הטלפון ולא באמצעות הנפת יד לצדי הכבישים. נהגי המוניות בלוס אנג'לס נוהגים להפעיל מונה, המחיר הוא שני דולר תעריף בסיסי ו -1.80 דולר לקילומטר וחצי.
 • השכרת רכב – ללא ספק, הדרך הטובה והנעימה ביותר לטיול בלוס אנג'לס.. מומלץ ביותר לשלם תוספת על ביטוח וללמוד את חוקי התנועה המקומיים (בהמשך). את המחירים הנוחים יותר ניתן להשיג בשדה התעופה LAX. המחירים נעים בין 30-50 דולר ליום, עבור הדגמים הקטנים. ברוב הסוכנויות ניתן לשכור רכב החל מגיל 21, כאשר נהגים מתחת לגיל 24 נדרשים לשלם תוספת תשלום. יש לשלם גם מס וכדאי מאוד לשלם עבור ביטוח.

שימו לב (חשוב למי שמשכיר רכב)-
 • אם לא קיימים תמרורים המורים אחרת, מהירות הנסיעה המקסימלית המותרת בתוך העיר היא 25 מייל לשעה (40.2 קמ"ש). לעומת זאת, בכבישים המהירים המהירות המותרת היא 65 מייל לשעה (104.6 קמ"ש).
 • כל נוסעי המכונית חייבים לחגור חגורות בטיחות – גם מאחור.
 • רמזור אדום בפניה ימינה משמש כתמרור עצור (אלא אם כן מצוין אחרת). יש לעצור ברמזור ורק אם אין רכב אחר בתוך הצומת ניתן לפנות ימינה, גם אם הרמזור עדיין אדום.
 • בניגוד לישראל, בארה"ב קיימים צמתים רבים בהם לכל צד יש תמרור עצור. זכות הקדימה ניתנת למכונית שהגיעה ראשונה, אחר כך לזו שהגיעה אחריה וכן הלאה (אז אל תגנבו "עצור"!)
 • אסור בתכלית האיסור להחזיק בקבוקים פתוחים עם משקה אלכוהולי במכונית.
 • מדרכה הצבועה באדום – משמעותה "אין חניה".
  מדרכה הצבועה בירוק – משמעותה "החניה מותרת לזמן קצר בלבד" – לפי הזמן הנקוב בשלט.
  מדרכה הצבועה בלבן – "חניה להעלאת והורדת נוסעים בלבד".
 • מספרי כבישים מהירים החולשים את דרכם ממערב למזרח (ולהיפך) הם מספרים זוגיים. כבישים מצפון לדרום (ולהיפך) נושאים מספרים אי זוגיים. לחלק גדול מהכבישים המהירים יש גם מספר וגם שם – אז שימו לב.
 
סגירת תפריט
Booking.com
×
×

עגלת קניות